Dış çekim düğün fotoğrafçılığının en önemli branşlarından biridir. Ayrıca ülkemizde ve dünya da dış çekim düğün fotoğrafı çekimlerine büyük bir rağbet vardır. Yeni evlenecek çiftler için güzel birer anı olarak her zaman baş köşede duracaklardır. Dış mekan çekimleri güzel ve ilgi gördüğü kadar da üzerinde durulması ve dikkatli yapılması gereken çekimlerdir. Bunun en büyük nedeni dış çekimler stüdyo çekimlerine göre çok daha dış etkenle karşı karşıyadırlar. Sizin güzel gününüze güzellik katacak olan güzel hava birden değişip sizi zor durumda bırakabilir.Veya hayallerinizde mükemmel birer yeri olan mekanlar albümünüzde o kadar da güzel olmayabilir. İşte Evlilik Foto’nun dış mekan çekim tavsiyeleri

Dış mekan düğün çekimleri stüdyo çekimlerine göre daha fazla zaman alan bir fotoğrafçılık dalıdır. Kısa zamana güzel çekimler sığdırmak almamanız gereken bir risktir. Düğün öncesinde prova gününüzde güzel ve telafisi olan bir zamanda fotoğraflarınızın çekilmesi sizin için stressiz, rahat ve keyifli bir ortam oluşturacaktır.

Dış mekan seçimleri genelde örnekler üzerinden yapılmakta ve belli başlı mekanlar tercih edilmektedir. Bunun avantajı bilinen dış mekan çekimleri için sürekli kullanılan bir yere gitmek sizi beklenmedik  aksaklıklara karşı bir nebze koruyacaktır. Dezavantajı ise sizin için özel olan bu günün sadece size özel bir mekanda çekilmesini isteyebilirsiniz. Evlilik Foto her zaman müşterileri için özel ve keşfedilmemiş yerler tavsiye etmektedir.

Dış mekan çekimlerinin stüdyo çekimlerinden bir farkı daha naturel bir ortamda çekiliyor olmasıdır. Böyle olunca daha size özel pozlarda doğal bir şekilde fotoğraflar çektirmeniz dış çekimlerinizi daha samimi yapacaktır.

Dış mekan çekimlerinde sakin günleri ve saatleri seçmenizi tavsiye ederiz. Bunun en önemli nedeni dış etkenler sizin doğallığınızı ve  çekimlerinize odaklanmanızı engelleyebilir. Hiç beklenmedik bir şekilde otopark da sıra beklemek veya çekim yapacağınız mekanda çekim yapan başka çiftleri görmek sizi çok mutlu etmeyecektir. Fotoğrafçınıza danışmanızı tavsiye ederiz.